Kırmızı suyundan şifa bulmak için Karahayıt'a davetlisiniz! 

Pamukkale’ye 5 km uzaklıktaki Karahayıt Kaplıcaları, her mevsim ana kaynağından 58 derece sıcaklıkta çıkan, kendine has kırmızı renkli şifalı termal suyu, termal çamuru ve içerdiği zengin mineralleri ile eşsiz bir sağlık kaynağı... 

Karahayıt’ta bulunan termal turistik tesislerdeki kırmızı su ve termal çamur sayesinde pek çok hasta sağlık problemine şifa bulabilir. Mısır Kraliçesi Cleopatra’nın yıkanıp çamur banyosu yaptığı kaplıcalar olarak bilinen; 5 bin yıllık şifa kaynağı Karahayıt, Türkiye’deki tek termal sağlık kür kenti olma yolunda... Karahayıt'ta yer alan modern tesisler, termal kaplıcaları, sağlık uygulamaları ve rehabilitasyon merkezleriyle termal sağlık turizminin önemli merkezlerinden biri olmaya bugün de devam ediyor. 

Antik dönemde şifalı suları sayesinde sağlık kenti olarak anılan Hierapolis Antik Kenti ve Pamukkale Travertenleri ile beraber bir nevi şifa kompleksi oluşturan Karahayıt, yüzlerce yıl önce olduğu gibi günümüzde de iyileşmenin yollarını arayanlara hizmet ediyor.

  • Yakın Lokasyonlar
Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Çerçeveli Paylaş
Çerçevesiz Paylaş
Buraları da Gez !
Rotanıza bu lokasyonları da ekleyin...
Kayıtlı E-Posta Adresinizi Giriniz