Akdeniz ve Ege’nin mavi sularında tarih ve doğal güzelliklerle kucaklaşan şirin koyları ve adaları tekne ile keşfetmek artık erişilemez bir hayal değil. Bundan 40 yıl kadar önce yalnızca denizcilerin ulaşabildigi benzersiz güzelliklerle dolu bu koylara ve adalara, artık dileyen herkes geleneksel ahşap bir guletle yolculuk yapabiliyor.

Ege kıyılarının hemen her yerinden yapılmasına rağmen mavi yolculuk için en uygun kıyılar, deniz ve mavinin uçsuz bucaksız uzandıgı Muğla kıyıları... Muğla’da yer alan irili ufaklı sayısız koy, denize sevdalı gönülleri ilk bakışta fethediyor.

Denizden ve güneşten alabildiğine yararlanmanın yanında, çeşitli su sporları olanakları da mavi yolculuğun bir başka avantajı... Tüplü ya da tüpsüz su altı dalışı, su kayağı, jet ski, rüzgar sörfü, banana, ringo ve deniz paraşütü, birbirinden şirin koylarda yapabileceğiniz etkinliklerden bazıları. Denizin ve rüzgarın elverdiği koşullarda mavi güzelliklerde sizi romantik bir lirizme götüren yelken seyri de işin cabası...

Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı'nın mirası olan “Mavi Yolculuk” fikrini büyük üstat Bodrum’da yaşadığı dönemde arkadaşları ile gerçekleştirmiş. İlk yolculuğu gerçekleştirenler arasında Bedri Rahmi Eyüboğlu, Sabahattin Eyüboğlu, Sabahattin Ali, Erol Güney, Necati Cumalı ve Fuat Ömer Keskinoğlu bulunmuş. Ege’nin mavi sularında günlerce yol alan Halikarnas Balıkçısı sayesinde “Mavi Yolculuk” Muğla’nın önemli bir markası olmuş.

  • Yakın Lokasyonlar
Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Çerçeveli Paylaş
Çerçevesiz Paylaş
Buraları da Gez !
Rotanıza bu lokasyonları da ekleyin...
Kayıtlı E-Posta Adresinizi Giriniz