• Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesi Şehir Ormanı ROTAMA EKLE
  • Pamukkale, DENİZLİ

Türkiye’nin en büyük tematik şehir ormanı özelliğine sahip Seyir Tepesi Şehir Ormanı, Çamlık Parkı ve Pamukkale Üniversitesi kampüsünün üst tarafında, şehir merkezinde yer alıyor.

405 bin metrekarelik alanda kurulan Seyir Tepesi'nde 27 metrelik dev horoz heykeli en çok rağbet gören noktalardan biri... Seyir Tepesi Denizli manzarasını farklı bir şekilde izleme imkanı sunan seyir salıncağının yanı sıra, 725 metre mesafeli ve 5 duraklı "Zipline Kuleleri", 680 metre uzunluğundaki 40 araç kapasiteli "Dağ Kızağı", 36 oyunlu, 3 katlı ve 10 metre yüksekliğe sahip "Macera Parkuru" ile macera severlerin ilgisini çekiyor.

Ayrıca milli ve manevi değerlerin vurgulandığı "Turan Yolu" ile de 2 bin yıllık Türk tarihi içerisinde kurulmuş 16 devletin bilgileri sunuluyor. Turan Yolu, yukarıdan aşağıya doğru bir iniş değil, aşağıdan yukarıya doğru bir çıkış şeklinde tasarlanarak, sürekli zirveye doğru bir tırmanışın mesajı verilmeye çalışılmış. En son noktaya varıldığında ziyaretçileri Gazi Mustafa Kemal Atatürk karşılıyor. Oradan adımınızı sonsuzluk işaretiyle kurgulanmış olan, "Sonsuz Bahçe" ile 2000 yıllık bilinen Türk tarihinde kurulmuş olan bütün Türk İmparatorluklar belirli tarihlerde sonlandı ancak Türkiye Cumhuriyeti Devleti ilelebet payidar kalacaktır mesajı verilmeye çalışılmış. Günün yorgunluğunu atmak isteyenler için "Şelale Park" en iyi seçenekler arasında yer alıyor.  Kamp ve piknik alanlarının yer aldığı seyir tepesini ziyaretiniz sırasında Seyr-Et Restoran’daki eşsiz lezzetleri de tadabilirsiniz.

  • Yakın Lokasyonlar
Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Çerçeveli Paylaş
Çerçevesiz Paylaş
Buraları da Gez !
Rotanıza bu lokasyonları da ekleyin...
Kayıtlı E-Posta Adresinizi Giriniz