Sedir Adası; Kedrai Antik Kenti ve Kleopatra Plajı ile tanınıyor. Sedir Adası, altın sarısı kumlu plajı ve sığ denizi ile özellikle çocuklu aileler için çok uygun. Ada, deniz sefası yanında keyifli bir keşif turu için de her şeye sahip. Mavinin her tonundaki deniziyle ve dünya üzerinde kolay kolay görülemeyecek bir özelliğe sahip olmasıyla, Ula ve Marmaris'in hatta Türkiye'nin en önemli turizm bölgelerinden biri...

Kleopatra Plajı adını bir efsaneden alıyor. Binlerce sene önce Mısır Kraliçesi Kleopatra ve Roma İmparatoru Jül Sezar’ın komutanlarından Marcus Antonius'un bu adada büyük bir aşk yaşadığına inanılır. Bölge halkı, Romalı komutan Antonius’un, Kleopatra için Mısır’dan incecik taneli kumları bu plaja özel olarak getirttiğine inanıyor. Ege ve Akdeniz'de bir de Girit Adası'nda bulunan bu özel kumlar deniz ile buluştuğunda eşsiz güzellikte bir renk oluşturuyor. Kumların bir benzerinin de Kızıldeniz'de olduğu biliniyor.

Zeytin ağaçlarıyla kaplı Ada'da, doğal güzelliklerin yanı sıra Helenistik ve Roma dönemlerine ait bir Karia kenti olan Kedrai Antik Kenti kalıntıları bulunuyor. Günümüze Apollon Tapınağı, antik tiyatro ve nekropol eserleri kalmış. Adada 2 bin 500 kişi kapasiteli Roma dönemi antik tiyatrosu ayakta kalabilen en önemli yapı konumunda.
 

  • Yakın Lokasyonlar
Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Çerçeveli Paylaş
Çerçevesiz Paylaş
Buraları da Gez !
Rotanıza bu lokasyonları da ekleyin...
Kayıtlı E-Posta Adresinizi Giriniz