• Bu Rotaları Kaçırmayın !
  • Sizin için hazırladığımız hazır rotaları mutlaka inceleyin...

ÇAMELİ ROTALARI

Çameli 750 ile 2300 metre arasında değişen rakımı, ormanlarla kaplı yeşil bitki örtüsü ve bakir doğası ile trekking, dağ bisikletçiliği, kış dağcılığı, dağ kayağı ve yamaç paraşütü gibi pek çok aktiviteye ev sahipliği yapıyor. Denizli’nin en güneyinde yer alan Çameli; batısında Köyceğiz, güneyindeyse Fethiye ile komşu. İklimi Akdeniz dağ iklimi tipinde olduğu için kışlar soğuk-yağışlı, yazlar sıcak ve kurak geçiyor. Kış aylarında yağışların genellikle kar şeklinde olması kış sporlarına uygun bir zemin hazırlıyor. Yaz aylarındaysa yüksek rakım ve orman yürüyüşe uygun, serin bir yayla havası sağlıyor.

Trekking ve yürüyüş için Çameli'yi tercih ederseniz “Çameli Yürüyüş Yolları Rotası”nı takip edebilirsiniz. “Dağ Bisikleti ve Yürüyüş Rotaları” hem trekkingciler hem de dağ bisikletçileri için uygun bir güzergah sunuyor. Eğer kış sporlarından dağcılık ve kayak ile ilgileniyorsanız “Kış Dağcılığı ve Dağ Kayağı” rotasını izleyebilirsiniz.

Çameli'ndeki yürüyüş ve dağ bisikleti rotaları işaretleme ve tabela çalışmalarıyla Ortaca-Dalyan-Fethiye rotaları ile birleşiyor.

Paylaştıkları bilgi ve veriler için Çameli Belediyesi'ne teşekkür ederiz.

 

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Çerçeveli Paylaş
Çerçevesiz Paylaş
Buraları da Gez !
Rotanıza bu lokasyonları da ekleyin...
Kayıtlı E-Posta Adresinizi Giriniz