• Bu Rotaları Kaçırmayın !
  • Sizin için hazırladığımız hazır rotaları mutlaka inceleyin...

BODRUM GEZİSİ

 

Cenneti andıran koylara sahip Bodrum Yarımadası; tarihi mirası, özgün mimarisi ve renkli hayatıyla baştan çıkarıcı… Halikarnas Balıkçısı Bodrum ziyaretçileri için şöyle yazmış şiirinde: "Sanma ki geldiğin gibi gideceksin, senden öncekiler de böyleydiler. Akıllarını hep Bodrum'da bırakıp gittiler."

Bodrum’un ön plana çıkan turistik lokasyonlarını gezmek için “Bodrum Gezisi” rotasını takip edebilir, aşağıdaki krokide ziyaret edebileceğiniz yerleri görebilir, Türkçe ve İngilizce açıklamalarını okuyabilir hatta QR kodları taratarak yol tarifine ulaşabilirsiniz.  

Bodrum gezisine antik dönemdeki Halikarnassos’un gizli geçiti Myndos Kapısı ile başlayabilirsiniz. Bodrum Kalesi, Antik Tiyatro, Pedasa Antik Kenti, Zeki Müren Sanat Müzesi, Bodrum Sualtı Müzesi, Yeldeğirmenleri ve Mausoleum’u ziyaret edebilirsiniz. Bodrum’un her biri nevi-i şahsına münhasır koy ve kumsallarında denizle buluşabilirsiniz. Bitez, Gündoğan, Gümbet, Yalıçiftlik, Turgutreis, Gümüşlük, Torba, Ortakent, Göltürkbükü, Güvercinlik, Akyarlar veya Yalıkavak’a kara yoluyla ulaşabilir ya da tekneyle Mavi Yolculuk’a çıkabilirsiniz.

Paylaştıkları bilgi ve veriler için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına teşekkür ederiz.

 

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Çerçeveli Paylaş
Çerçevesiz Paylaş
Buraları da Gez !
Rotanıza bu lokasyonları da ekleyin...
Kayıtlı E-Posta Adresinizi Giriniz