• Bu Rotaları Kaçırmayın !
  • Sizin için hazırladığımız hazır rotaları mutlaka inceleyin...

MENTEŞE GEZİSİ

 

Muğla’nın merkez ilçesi olan Menteşe benzersiz mimarisi, türkülere konu olmuş coğrafyası, tarihi ve kültürel mirası ile dikkat çekiyor. Muğla’nın merkezi; tarihi yapıları, Muğla Bacası ile taçlanmış evleri, her biri kendi başına bir sanat eseri olan ev kapılarıyla süslü sokaklarıyla ziyaretçilerine keyifli bir gezi vadediyor.

Muğla’nın merkezi Menteşe’nin ön plana çıkan turistik lokasyonlarını gezmek için “Menteşe Gezisi” rotasını takip edebilir, aşağıdaki krokide ziyaret edebileceğiniz yerleri görebilir, Türkçe ve İngilizce açıklamalarını okuyabilir hatta QR kodları taratarak yol tarifine ulaşabilirsiniz. 

Menteşe’de Saatli Kule, Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezi, İsmet Tayyaresi, Şaraphane, Yağcılar Hanı, Apostol Hanı, Muğla Müzesi, Şerefliler Evi, Arasta, Hacı Kadı Evi, Saburhane Meydanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nı görebilirsiniz. Sahidi Camii, Ulu Camii ve Kurşunlu Camii’ni ziyaret edebilirsiniz. Türkiye’de şehrin içinden geçen tek kanyon olma özelliğine sahip Değirmendere Kanyonu’nda yürüyüş yapabilirsiniz.  Şehir merkezinden sadece birkaç kilometre uzaklaşarak Karabağlar Yaylası, Gevenes Köprüsü, Belen Kahvesi, Vakıflar Hamamı, Sekibaşı Hamamı, Andon Hamamı, Damla Deresi, Yeşilyurt (Pisiköy), Allan Kavağı ve Kerimoğlu Türküsü Evi’ne ulaşabilirsiniz.

Paylaştıkları bilgi ve veriler için Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına teşekkür ederiz.

 

Muğla Yamaç Paraşütü
03/x Fotoğraf
Lüfen indirmek istediğiniz çerçeve modelini seçiniz
Çerçeveli Paylaş
Çerçevesiz Paylaş
Buraları da Gez !
Rotanıza bu lokasyonları da ekleyin...
Kayıtlı E-Posta Adresinizi Giriniz